MOF|M-Ofis

                  M-Office

İşveren / Employer: ​Remley İnşaat
Proje Alanı / Project Location: Serdivan, Sakarya
Yılı / Year: 2017
İşlev / Function: Ofis / Office
Ölçek / Size: 80 m²
Durum / Situation: İnşa Edildi / Built
Konu / Issue: Mimari, İç Mimari / Architecture, Interior Architecture

Sakarya, Serdivan bölgesinde, standart ofis anlayışına yeni bir bakış açısı getirmek ve işverenin gelecekte farklı lokasyonlarda ofis ihtiyacı talebinin karşılanması amacıyla, 3x6 metrelik dört adet çelik konstrüksiyonun bir araya getirilmesiyle, taşınabilir özellikte modüler bir ofis yapısı tasarlanmıştır. Her biri farklı fonksiyona hizmet eden zeminden yükseltilmiş olan bu modüller, birbirleri ile farklı hizalarda biraraya getirilerek,ortak alan kullanımı için iç bahçe ve karşılama alanları ortaya çıkarmış ve aynı zamanda cadde ile kuvvetli bir ilişkisi olan hareketli bir kütlesel etki oluşturulmuştur.Ofis fonksiyonu, taşınabilirliği ve çevre ile ilişkisi düşünülerek,sistem takılıp-sökülebilir olarak tasarlanmış ve yarı boşluklu metal paneller kullanılarak şeffaf bir algı oluşturulmaya çalışılmıştır.

In Sakarya, Serdivan region, 3x6 meters sized four steel transportable modular systems were designed to develop an innovator view against the standard office concept in order to meet the demand of moving the office to different locations in the future.

These four modules, each which has been raised from the ground and serving different functions, have been attached with different alignments which has created spaces as used as the entrance area and inner gardens.

Therefore, the relationship with the street is strengthened by the front area of the system that is provided with open space for the users.The office is designed by considering the function, detachability, semi-openness, mobility and the relationship with surroundings. On the facade, semi-transparent metal panels with different sizes were used to emphasise the inviting policy of the firm.
*M-Ofis Binası 2017 Türkiye Mimarlık Yıllığı’na seçilmiştir.

  • Facebook
  • Instagram

info@thecatwork.com 

+90 212 236 16 10

© 2020 by theCreativeArchitecturalTeamwork Mimarlık.