theCreativeArchitecturalTeamwork

2015 yılında kurulan, THECATWORK / theCreativeArchitecturalTeamwork, mimarlık ve iç mimarlık alanlarında projeler geliştirmekte, tasarım ve proje yönetimi yapmaktadır. Çalışmaları arasında yurtiçi ve yurtdışında konut, otel, alışveriş merkezi, ofis binaları gibi farklı ölçeklerde projeler bulunmaktadır. Üretimlerinin gerçeklik ile kurduğu güçlü bağ ve bu gerçekliğin üzerinden elde ettiği başarılar ile tasarım motivasyonunu artırarak çalışmalarına devam etmektedir.

portre1.jpg
BÜŞRA KOÇAK

2007 yılında ‘YTÜ / Mimarlık Bölümü’ nü kazandı. 2010 yılında ‘Bologna Üniversitesi’ nde eğitim aldı. Lisans eğitimi süresince ve sonrasında çeşitli ofis ve şantiyelerde çalışarak farklı ölçekte yarışma ve atölyelerde yer aldı. 2016 yılında ‘YTÜ / Mimari Tasarım’ bölümünde yüksek lisans eğitimine başladı. 2015 yılında kurduğu ‘THECATWORK / theCreativeArchitecturalTeamwork’ ile yurtiçinde ve yurtdışında çeşitli projeler üreterek; ‘M-Ofis’ projesi ile ‘2017 Arkitera Mimarlık Yıllığı’, ‘A602’ projesi ile ‘2018 Arkitera Mimarlık Yıllığı’, ‘Serdivan 127’ projesi ile ‘2019 Arkitera Mimarlık Yıllığı’, ‘Meltem Beach&Rooms’ ve ‘UrbanPark’ projeleri ile de ‘2020 Arkitera Mimarlık Yıllığı’ seçkilerinde yer almış ve ‘Serdivan 127’ ile ‘Meltem Beach Rooms’ projeleri panellerde tartışmaya açılmıştır. ‘A602’ projesi ayrıca ‘Archist 2019 Homeart Jüri Özel Ödülü'ne uygun görülmüştür. 2017 yılında ‘Burak Haznedar’ ile birlikte ‘IV. Uluslarası Antalya Mimarlık Bienali’ne ‘Adeta Mükemmel’ projesi ile katılım sağlamıştır. 2020 yılından itibaren ‘Yıldız Teknik Üniversitesi’nde stüdyo yürütücülüğü yapmakta olup, ofis çalışmalarını ‘Berk Arinç’ ortaklığında, THECATWORK / theCreativeArchitecturalTeamwork çatısı altında devam ettirmektedir.

portre2.jpg
BERK ARİNÇ

2007 yılında ‘İTÜ / İç Mimarlık Bölümü’ nü kazandıktan sonra ‘İTÜ / Mimarlık Bölümü’ne geçiş yaptı. Lisans eğitimi süresince ve sonrasında çeşitli ofis ve şantiyelerde çalışarak farklı ölçekte yarışma ve atölyelerde yer aldı. 2016 yılında ‘İTÜ / Proje ve Yapım Yönetimi’ bölümünde yüksek lisans eğitimine başladı. 2015’te kurucu ortağı olduğu ‘Rhizome Architects’ ile yurtiçinde ve yurtdışında çeşitli projeler üreterek; uluslararası alanda ‘Ctrl+Space’in açmış olduğu ‘Hamburg Hybrid Housing’ yarışmasında mansiyon ödülü kazanmış; ‘İmmo Ofis Bodrum’ projesi ile de ‘2016 Arkitera Mimarlık Yıllığı’nda yer almıştır. Sonrasında ‘Büşra Koçak’ ortaklığında; ‘M-Ofis’ projesi ile ‘2017 Arkitera Mimarlık Yıllığı’, ‘A602’ projesi ile ‘2018 Arkitera Mimarlık Yıllığı’, ‘Serdivan 127’ projesi ile ‘2019 Arkitera Mimarlık Yıllığı’, ‘Meltem Beach&Rooms’ ve ‘UrbanPark’ projeleri ile de ‘2020 Arkitera Mimarlık Yıllığı’ seçkilerinde yer almış ve ‘Serdivan 127’ ile ‘Meltem Beach Rooms’ projeleri panellerde tartışmaya açılmıştır. ‘A602’ projesi ayrıca ‘Archist 2019’ Homeart Jüri Özel Ödülü'ne uygun görülmüştür. Çalışmalarını Büşra Koçak ortaklığında, THECATWORK / theCreativeArchitecturalTeamwork çatısı altında devam ettirmektedir.

KATILIMCILAR 

U., Polat

Mimar: Yıldız Teknik Üniversitesi

 

C., Aktaş

İç Mimar: Işık Üniversitesi

İ., Bayar

Mimar: İstanbul Teknik Üniversitesi

S., Soygür

Mimar: Girne Amerikan Üniversitesi

S., Yılmaz

Mimar: İstanbul Bilgi Üniversitesi

S., Fidan

Mimar: İstanbul Bilgi Üniversitesi

O., Sur

Mimar: Yıldız Teknik Üniversitesi

C., Çavdar

Mimar: Yıldız Teknik Üniversitesi

C., Güngör

Mimar: Yeditepe Üniversitesi

B., Parmaksız

Grafik Tasarımcı: İzmir Ekonomi Üniversitesi

 

K., Fatoğlu

Mimar: Yeditepe Üniversitesi

G., Çınar

Mimar/Şehir Bölge Plancısı: Yıldız Teknik Üniversitesi