theCreativeArchitecturalTeamwork

2014 yılında kurulan theCreativeArchitecturalTeamwork(THECATWORK), mimarlık, iç mimarlık ve kurumsal kimlik alanlarında projeler geliştirmekte, uygulama, kontrol ve proje yönetimi yapmaktadır. Çalışmaları arasında yurtiçi ve yurtdışında konut, otel, alışveriş merkezi, ofis binaları gibi farklı ölçeklerde projeler bulunmaktadır. Üretimlerinin gerçeklik ile kurduğu güçlü bağ ve bu gerçekliğin üzerinden elde ettiği başarılar ile tasarım motivasyonunu artırarak çalışmalarına devam etmektedir. 

portre1.jpg
BÜŞRA KOÇAK

2007 yılında 'Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümünü' nü kazandı. Lisans eğitimi döneminde değişim programı ile İtalya’da ‘Bologna Üniversitesi’ nde eğitim hayatına devam etti. 2012 yılında ‘Yıldız Teknik Üniversitesi’ nden mezun oldu. 2015-2018 yılları arasında 'Yıldız Teknik Üniversitesi’nde 'Mimari Tasarım' yüksek lisans eğitimi almıştır. Lisans eğitimi döneminde başlayarak İstanbul’ da ve İtalya’ da çeşitli mimarlık ofislerinde ve şantiyelerde çalıştı; farklı ölçeklerde yarışma ve atölye çalışmalarında bulundu. 2018 yılında ‘Berk Arinç’ ortaklığındaki ‘M-Ofis’ projesi ile ‘2017 Arkitera Mimarlık Yıllığı’ nda, ‘A602’ konut projesi ile de ‘2018 Arkitera Mimarlık Yıllığı’ nda yer almış ve aynı proje ile ‘Archist 2019’ organizasyonunda jüri tarafından ‘Homeart Jüri Özel Ödülü’ ne uygun görülmüştür. Yıldız Teknik Üniversitesi 'Tasarım Stüdyosu'nda yürütücülük yapmaktadır.

portre2.jpg
BERK ARİNÇ

Lisans öncesi eğitim hayatını ‘Bodrum Marmara Koleji’nde tamamladı. 2007 yılında ‘İTÜ İç Mimarlık Bölümü’ nü kazandıktan sonra ‘Mimarlık Bölümü’ ne geçiş yaptı. Mezun olduktan sonra İTÜ’de ‘Proje ve Yapım Yönetimi’ bölümünde yüksek lisans eğitimi aldı. Lisans eğitimi süresince ve sonrasında çeşitli ofis ve şantiyelerde çalışarak farklı ölçekte yarışma ve atölyelerde yer aldı. 2015’te kurucu ortağı olduğu ‘Rhizome Architects’ ile birçok yurtiçi ve yurtdışı projeler üreterek; 2015 yılında uluslararası alanda ‘Ctrl+Space’ in açmış olduğu ‘Hamburg Hybrid Housing’ yarışmasında mansiyon ödülü kazanmış; ‘İmmo Ofis Bodrum’ projesi ile de ‘2016 Arkitera Mimarlık Yıllığı’ nda yer almıştır. Sonrasında ‘Büşra Koçak’ ortaklığındaki ‘M-Ofis’ projesi ile ‘2017 Arkitera Mimarlık Yıllığı’ nda, ‘A602’ konut projesi ile de ‘2018 Arkitera Mimarlık Yıllığı’ nda yer almış ve aynı proje ‘Archist 2019’ organizasyonunda jüri tarafından ‘Homeart Jüri Özel Ödülü’ ne uygun görülmüştür. 


 

KATILIMCILAR 

U., Polat

Mimar: Yıldız Teknik Üniversitesi

 

C., Aktaş

İç Mimar: Işık Üniversitesi

İ., Bayar

Mimar: İstanbul Teknik Üniversitesi

S., Soygür

Mimar: Girne Amerikan Üniversitesi

S., Yılmaz

Mimar: İstanbul Bilgi Üniversitesi

S., Fidan

Mimar: İstanbul Bilgi Üniversitesi

O., Sur

Mimar: Yıldız Teknik Üniversitesi

C., Çavdar

Mimar: Yıldız Teknik Üniversitesi

C., Güngör

Mimar: Yeditepe Üniversitesi

B., Parmaksız

Grafik Tasarımcı: İzmir Ekonomi Üniversitesi

 

K., Fatoğlu

Mimar: Yeditepe Üniversitesi